Reklam 1

28 Mayıs 2016 Cumartesi

Haritadan parsel sorgulama

Haritadan parsel sorgulama nasıl yapılır?  Tüm Türkiyeyi haritadan parsel sorgulama yapmak için hangi bilgiyi bilmek gerekir? İstanbul haritadan parsel sorgulama nereden yapabilirim?


Türkiye üzerinde bulunan parsellerin sorgulamasını haritadan görerek yapabilirsiniz. Haritanın altında açılan ekrandan ada, mahalle, pafta, bina kodu, yol, yol türünü öğrenebilirsiniz. Hatta tüm dünyada bulunan arazilerin harita üzerinden parsel sorgulamasını yapabilirsiniz. Bu sorgulamayı yapmak çok zor değil.

Harita üzerinden parsel sorgulama yapmak için gerekli bazı bilgilere ihtiyacınız bulunuyor. Bunun için önce adres bilgileri gerekli. Haritanın üstünde bulunan arama kutusuna adres bilgilerini girip, daha sonra sorgula butonuna basınız. Daha sonra aşağıda açılan yeni yerde parseliniz hakkında bilgi bulacaksınız. Ada, pafta, yol, yol türü, mahalle, bina kodu bilgileri. Aynı zamanda da harita üzerinden arazinizin görüntüsünü görüntüleyebilirsiniz.

Harita üzerinde bir çok şekiller bulunuyor. Bu şekiller size parsel sorgulamada yardımcı olacaktır.

Parsel sorgulama ekranın sağ üst köşesinde harita görünümü adıyla bir seçenek bulunuyor. Ordaki seçenekler haritanın farklı görüntülerini size verecektir. İstediğiniz şekilde görüntüleme yapabilirsiniz. Aşağıdaki görüntüyü elde edebilmek için Google uydu seçeneğini kullandım. Siz dilerseniz 10 farklı şekilden birini seçebilirsiniz.


İstanbul parsel sorgu
Bu parsel sorgulama İstanbul üzerinde geçerledir. Eğer tüm Türkiye üzerinden sorgu yapmak istiyorsanız en allta bulunan likten yapabilirsiniz. 

Parsel, parsel sorgulama, pafta, ada, imar, kadastro sorgulama
Haritadan parsel sorgulama


Aynı zamanda tüm dünyada da harita üzerinden parsel sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için bir internet, bilgisayar, bilgisayarın mausu olması ve adres bilgisi yeterli olacaktır. İsterseniz harita üzerinden arsanızı görebilirsiniz.

Tüm Türkiyeyi haritasından sorgu  

TÜM TÜRKİYEYİ PARSEL SORGULAMA için buradan ulaşabilirsiniz. Burda resimli olarak ayrıntıları izah edelmiştir.

9 yorum:

 1. tkgm nin sitesi çok yavaş açılıyor sebebini biliyor musunuz?

  YanıtlaSil
 2. Eski sistem daha iyiydi bu ne biçim sistem istediğimiz bilgiyi alamiyoruz

  YanıtlaSil
 3. siteyi ilk açtığımda konum bilgisini kapatmışım, tekrar nası açabilirim.

  YanıtlaSil
 4. parsel sorgu neden açılmiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sağ tarafta bulunan harita görünümünden farklı bir seçim yaparsanız gözükecektir.

   Sil
 5. lazım olduya acılmas gali

  YanıtlaSil