Reklam 1

15 Ocak 2016 Cuma

Pafta sorgulama nasıl yapılır?

Pafta sorgulama nasıl yapılır resimli olarak anlatımı. Megsis, gayrimenkul, coğrafi parsel ve arsa parsel sorgulamaların hepsi aynı yerden yapılır. Parsel sorgulama yaparken neler istendiği. Ada parsel pafta numaralarını bilmemiz sorgulama yaparken bize lazım olacak.


Pafta sorgulama nasıl yapılır resimli olarak anlatımı. Bu sorgulamayı yaparken bilmeniz gereken bazı hususlar var. Bunlar arazinizin bazı bilgileri. Bu bilgiler ile sorgulama yapabilirsiniz. Her il ve her ilçede bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sorgulama yaparken bilgimeniz gereken bazı bilgililer; Parselasyon Plânı: İmar üzerinden çizili olan ve pafta boyutlarında değiştirilemeyen parselasyon durumunu ve tapuya tescil işlemlerinde esas alınan ölçüye denir. 

Bilinmesi gereken bir diğer durum; pafta sorgulama yapmak için bir çok farklı şekilde bilinmektedir. Yani megsis, gayrimenkul, coğrafi parsel, tapu, arsa parsel sorgulama aynıdır. İnternetten parsel no ile arsa bulma şansınız biraz zordur. Diğer bilgilerede ihtiyacınız vardır.  


Parsel (pafta) sorgu programı internet üzerinden bulma şansınız varsada, bir internetiniz varsa bu proğrama ihtiyaç duymazsınız.


Pafta sorgulamanın nasıl yapılacağı resimli anlatım.


İlk önce ili seçinizDaha sonra ilçe seçiniz.Köy/mahalle seçiniz.Ada seçiniz.Parsel seçiniz.En son sorgulama tuşuna basıp ekranda size ait bilgileri görebilirsiniz.


Sorgu gösterim sayısı 5 ile sınırlıdır. Eksik bilgi söz konusu ise Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'neden bilgi alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme