Reklam 1

10 Şubat 2016 Çarşamba

E-devlet tapu kadastro sorgulama

Tapu kadastro sorgulama nasıl yapılır? E-devlet üzerinden tapu kadastro sorgulama için gerekli olan nedir? Tapu kadastro hakkında genel bilgi...


Tapu Kadastro; Kurum Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı olara çalışır. Bakanlığın için de özel bir yeri bulunan birimdir. Aynı zamanda genel bütçe içinde ayrı bütçeye sahiptir. Tapu Kadastro Müdürlüğü'nün amacı, ülkedeki arazilerin koordinat sistemine göre düzenlemek. Böylece E devlet tapu kadastro sorgulama yapanlar ülkemizin kadastral veya topoğrafik kadastral haritasına dayalı taşınmaz malların ölçüleri konusundaki bilgiye sahip olabilecekler. Ülkenin arsalarının sınırlarını arazi ve harita üzerinde belirmek suretiyle dogabilecek hukuki sorunlara çözüm üretmek. Aynı zamanda mekansal bilgi sisteminin alt yapısını oluşturmak. Böylece tapu kadastro sorgulamaları sırasında sorunsuz bir şekilde ilerler.

tapu kadastro sorgulama
E-devlet tapu kadastro sorgulama
E devlet tapu kadastro sorgulama için gerekli olan T.C. no ve vatandaşlık şifresidir.  Bu bilgileriniz bulunuyor ise Tapu Bilgileri Sorgulama, Tapu ve Kadastro Harç ve Döner Sermaye Sorgulama / Döner Sermaye Ödeme, Tapu Taşınmaz Beyan ve Tapu Telefon Bilgileri Beyan sorgulamalarını yapabilirsiniz.

PARSEL SORGULAMA işleminizi buradaki linkten gerçekleştirebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder