Reklam 1

20 Şubat 2016 Cumartesi

Coğrafi Bilgi Sistemi

Coğrafi Bilgi Sistemi devletimimizn vatandaşaları bilgilendirmek için kullandığı sistemin adıdır. Parsel sorgulamayla yakından ilgisi vardır.


Coğrafi Bilgi Sistemi, T.C.'nin ülkenin tüm ilçelerinde kurduğu sistem üzerinden gerçekleşir. Bu sistem ülkenin gelişmesi açısından değerlidir. İlçelerde kurulan Tapu Müdürlükleri üzerinden bilgileri toplayan sistem, ülkenin arazilerinin daha verimli kullanılması amacını güder. Sadece arazilerin verimliliği açısından değil, vergilerin kullanımı açısından da önemlidir.

Coğrafi Bilgi Sistemi aslında parsel sorgulama ile aynıdır. Coğrafi Bilgi Sistemi Şube Müdürlüğü üzeriden gerçekleşen sorgulama, aynı zamanda parsel sorgulamanın yapıldığı yerin de adıdır.

İl, ilçe, köy/mahalle, ada ve parsel numarası girdikten sonra aşağıda sorgula butonunu kulanınız. Daha sonra aşağıdaki görüntüyü elde edeceksiniz. Bu işlemden sonra ada, parsel, tapu alanı, niteliği, mevki, pafta bilgilerini göreceksiniz. Aynı zamanda arsanın yerini harita üzerinden görüntülerini elde edersiniz. Komşu parselelleri görebilir, koordinatlarını öğrenebilir ve yazıcıdan çıkış alabilirsiniz.

Coğrafi Bilgi Sistemi
Coğrafi Bilgi Sistemi

 
Coğrafi Bilgi Sistemi

Coğrafi Bilgi Sistemi üzerinden aynı zamanda cep telefonu uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.

PARSEL SORGULAMA yapmak için bu linki kullanınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder