Reklam 1

6 Nisan 2016 Çarşamba

Tarım parselleri verim değeri

Tarım parsellleri hakkında bilmeniz gereken bir kaç bilgi. Tarım arazilerinin pafta, parsel, ada bunun gibi bir çok bilgiyi edinebilirsiniz. Tarım parselleri verim değeri nasıl sorgulanır?


Tarım parsellerinin daha verimli hale getirmek adına oluşturulan Tarım Reformu Genel Müdürlüğü, yeni bir sistemle verim değeri ölçümü oluşturdu. Bu konuya önem veren devlet Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı desteği ile bu sistemi daha ileri düzeye taşımayı başardı. Uydu görüntüleri ile de desteklendi. Bu da daha iyi bilgi almamızı sağladı.

Tüm ilçelerde kurulan düzenle bilgi ağı oluşturulup çifçilerin ve bu alanla ilgi duyan kişi ve kuruluşlar için daha iyi hizmet ağına dönüştürüldü. Tarım parselleri veri sistemi kulanımı basit bir sistemdir. Verim değerlerini de çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz.


Tarım Parselleri verim değeri nasıl sorgulanır?

Tarım parselleri verim değeri
Tarım parselleri verim değeri

Tarım Parselleri verim değeri için T.C. kimlik numarasını germeniz gerekiyor. Ya da vergi no ile de bu bilgiyi elde edebilirsiniz. Tarım parsellerinin verimlilik bilgileri hakkındaki açıklama ekrana gelecektir.

Açıklamada arazinin sulak veya kurak olması, taralanızın en yüksek verim alabileceği ürünler ve tarım destek primi hakkında bilgiler bulunuyor. Bu bilgilerin yanında tarım parselinizin, il, ilçe, köy, ada, pafta, parsel alanı ve kullanılan alan bilgileri yer almaktadır.

Tarım parselleri verim değeri bilgilerini buradan elde edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder